Organisatie & Partners   |   Contact   |   Links   |   Archief 2006
 
INTERMEZZO FLAMENCO 11 - 14 maart
David Palomar - Zang - Cante - Dans - Baile de Cádiz

Dutch Flamenco Biennial presents: Intermezzo Flamenco

De Flamencobiënnale Nederland organiseert in 2010 een concertserie
in opmaat naar de derde editie die plaatsvindt van 21 –30 januari 2011

David Palomar - De nieuwe flamencostem uit Cádiz
David Palomar (1977) houdt van zijn stad en zijn zang is doordesemd van ‘el aire de Cádiz’.
De lucht, de esprit van de Andalusische havenstad sprankelt ook op Palomars recente debuut CD Trimilenaria die hij komt presenteren in Nederland. Cádiz, een belangrijke flamencokweekvijver bracht grote zanglegendes voort als La Perla de Cádiz en Chano Lobato. Met Palomar, een van de rijkste stemmen van de nieuwe generatie, is er een nieuwe loot gegroeid aan de boom van deze zangtraditie. Begonnen als begeleider bij dansers als Javier Barón, Isabel Bayón en Cristina Hoyos, is David Palomar uitgegroeid tot een veelgevraagd solozanger die samenwerkt met grootheden als Vicente Amigo, Gerardo Núñez en Moraíto Chico. Het is niets voor niets dat Carlos Saura hem vroeg voor zijn nieuwste film ‘Flamenco Flamenco’ die dit jaar september uitkomt. Palomars verfijnde timbre is geknipt voor de gracieuze gezangen uit zijn geboortestad. Tegelijkertijd heeft hij die gebroken stem, die naar eigen zeggen ‘ieder jaar een beetje meer barst’. Hij voelt zich thuis in de traditionele soleares en seguiriyas, en in de alegrías uit zijn geliefde Cádiz, maar ook uitstapjes richting pop, rock of jazz zijn hem niet vreemd.

Palomar neemt gitarist Rafael Rodríguez ‘Cabeza’ (1957) mee, beroemd en geroemd om zijn precieze begeleiding en kennis van de palos flamencos, de flamencostijlen. Met bailaora María Morena (1986) een danseres met flair uit de school van Eva Yerbabuena, waait de ‘aire’ van Cádiz de laatste resten Nederlandse winter weg. Drie generaties ‘flamencos’ voor het eerst in Nederland.

As a prelude to its 3rd edition, the Dutch Flamenco Biennial again organises a series of  Flamenco Intermezzo concerts. Born in the neighbourhood of La Viña, Cádiz, David Palomar lives and breathes flamenco. He performs the traditional palos (flamenco styles), occasionally throwing in some pop, rock and jazz.

>> download flyer front
>> download flyer back

 
 Foto: Jean-Louis Duzert

 

11 maart Lantaren/Venster |Rotterdam www.lantaren-venster.nl +31(0)10- 277 22 77.
12 maart Bimhuis |Amsterdam  www.bimhuis.nl +31 (0)20- 788 2188
13 maart RASA| Utrecht  www.rasa.nl +31.30 (0) 30-2316040
14 maart Muziekpublique Brussel  http://www.muziekpublique.be 0032 2 217 26 00

Volgende Intermezzo Flamenco Concerten:
14-16 mei : Moraíto Chico & Fernando de La Morena
10-17 oktober: Fuensanta La Moneta  & Diego Amador

 
Nieuws  |  Programma  |  Programmaoverzicht  |  Locaties  |  Kaarten  |  English