AgusFulka & guests
Aletheia ‘Como en Casa’
Frisse flamenco-jazz on tour
Geboren in Argentinië, opgegroeid in Spanje en afgestudeerd aan het Conservatorium van Amsterdam: gitarist en componist Agus Fulka heeft zijn plek gevonden!
Op zijn debuutalbum Aletheia · Ilusiones (Aletheia is Grieks voor ‘onthulling van de waarheid’) brengt Fulka een energieke mix van jazz, folklore en flamenco, met een toets van electronics. Met dit eigenzinnige muziekproject trekt hij door Nederland voor vijf concerten: de Como en Casa tour.
Casa (zn.): De plaats van herkomst van iemand of iets, of de plek waar iemand zich thuis voelt.
De tournee is een collectief project in vijf hoofdstukken, een zoektocht naar een nieuwe vorm van artistieke uitwisseling. Bij ieder concert nodigt AgusFulka nieuwe gastartiesten uit van verschillende disciplines, om de muziek van Aletheia · Ilusiones vanuit een ander perspectief opnieuw tot leven te brengen. Ze tasten de raakvlakken af tussen elkaars achtergronden en muzikale werelden, en gaan op zoek naar de plek van cultuur en folklore in onze geglobaliseerde samenleving. Stap binnen in de wereld van Aletheia!
31.10 Dojo Arnhem
Chapter 1 – Ritual and Spirituality
Guest artists
Roos Helena – dance/performance
Sara Guidolin – cello/voice/keyboards
Jerry Salas – light artist
6.11 Goodmesh HQ · Den Haag
Chapter 2 – Culture and Heritage
Guest artist
Gabo Vos – piano
14.11 Muziekwerf · Rotterdam
Chapter 3
Guest artists TBA
21.11 Vogelfrei · Utrecht
Chapter 4
Guest artists TBA
24.11 Splendor · Amsterdam
Chapter 5
Guest artists TBA
In juli 2026 speelde AgusFulka met zijn kwintet een zomers Terrasconcert in het Muziekgebouw aan ’t IJ, een presentatie van het Muziekgebouw in samenwerking met de Flamenco Biënnale. Tijdens de jubileumeditie van de Biënnale in 2025 verzorgde Fulka na afloop van de concerten al swingende jamsessies in het Bimhuiscafé. Nu begeleidt de Flamenco Biënnale hem bij de volgende stap in zijn carrière.